Історична довідка

Кафедра управління та економіки підприємства заснована 1 лютого 1995 року для забезпечення економічної підготовки фахівців з «Технології фармацевтичних препаратів». Першою завідувачкою кафедри (1995-1997 рр.) була доцент Звєрєва Клавдія Юріївна, яка внесла вагомий вклад у формування науково-методичної та матеріальної бази кафедри.

У 1997 р. кафедра була визначена опорною з економічної підготовки для цієї спеціальності. У тому ж році кафедра була ліцензована як випускаюча для підготовки студентів за першої в НФаУ економічної спеціальності – «Економіка підприємства». У 1997 р. відбувся перший набір студентів на спеціальність «Економіка підприємства» денної форми навчання, а в 1999 h. – вечірньої форми навчання.

У 2001 р кафедра пройшла акредитацію за фахом «Економіка підприємства» на рівень бакалавра, а в 2002 р. – на рівень спеціаліста. У 2004 р кафедра пройшла ліцензування, а в 2005 р. – акредитацію за фахом «Економіка підприємства» на рівень магістра.

 З 2005 р. кафедрою підготовлено понад 1500 бакалаврів, спеціалістів і магістрів спеціальностей «Економіка підприємства» і «Логістика».

На кафедрі працює 14 фахівців, з них: 2 доктора наук (професора), 11 кандидатів наук (з них10 доцентів), 1 викладач без вченого звання.

Науково-дослідна робота кафедри управління та економіки підприємства спрямована на дослідження актуальних питань щодо підвищення ефективності управління фармацевтичними підприємствами для забезпечення населення якісними та доступними за ціною лікарськими засобами (реєстраційний номер №0114 U000961). За роки існування на кафедрі захищено 2 докторські дисертації, 14 кандидатських дисертацій.

Співробітниками кафедри видано 23 монографії, підготовлено та затверджено Проблемною комісією «Фармація» МОЗ та АМН України, 47 навчальних посібників,  57 науково-методичних рекомендацій, які є інструктивними матеріалами з проблем економіки фармацевтичного підприємства, фармацевтичного менеджменту та логістики.

За результатами наукових досліджень співробітниками кафедри одержано 3 патенти, 25 свідоцтв про авторське право та твір, 31 наукова розробка внесена до Державного реєстру нововведень України за галуззю знань «Медицина і фармація».

Posy-lkyna-O.-V.-300x199Завідуюча кафедрою – доктор фармацевтичних наук, кандидат економічних наук, професор Посилкіна Ольга Вікторівна. Автор понад 600 наукових і науково-методичних праць, з них 8 монографій, 3 підручника, 26 навчальних посібників, з грифами МОН і МОЗ України, понад 200 статей в спеціалізованих виданнях, 25 науково-методичних рекомендацій. нагороди:

Почесна грамота Міністерства внутрішніх справ України (2000 р.);
Диплом II ступеня Харківської обладміністрації в номінації «Підручники» (2002 р),
Почесна грамота Харківської обласної державної адміністрації «За вагомий особистий внесок у розвиток фармацевтичної освіти» (2004 р.);
Почесна грамота МОЗ України (2006 р.);
Почесні грамоти НФаУ (2002 року, 2006 року, 2011 року);
присвоєно звання «Кращий завідувач кафедрою» (2007 р.) в обласному конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена»;
Диплом II ступеня НФаУ в номінації «Навчальні посібники» за навчальний посібник «Економіка підприємства» (2008 р.);
Диплом II ступеня НФаУ в номінації «Навчальні посібники» за навчальний посібник «Фармацевтична логістика» (2008 р.);
Почесна грамота МОЗ «За вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм» (2011 р.).

IMG_3434о

Сьогодні кафедра задіяна у навчальному процесі на всіх спеціальностях, ліцензованих та акредитованих в НФаУ, є опорною для факультету «Промислова фармація». Кафедра також бере активну участь у перепідготовці фахівців, яку проводить Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації. На запрошення викладачі кафедри виступають з лекціями перед керівниками і фахівцями на фармацевтичних підприємствах м Харкова. На кафедрі викладається 63 дисципліни.

Колектив авторів кафедри управління та економіки підприємства нагороджений: – Диплом II ступеня, номінація “Організаційно-економічний блок дисциплін”, 2008 (підручник “Економіка підприємства”) – Диплом II ступеня, номінація “Організаційно-економічний блок дисциплін”, 2008 (підручник “Фармацевтична логістика “)

Відповідальна за навчальну роботу: Деренська Яна Миколаївна – канд. екон. наук, доцент

Відповідальна за спеціальність «Економіка підприємства»: Братішко Юлія Сергіївна – канд. фармац. наук, доцент

Відповідальна за спеціальність «Логістика»: Лісна Анастасія Геннадіївна – канд. фармац. наук

Відповідальна за методичну роботу: Баєва Ольга Іванівна, канд. економ. наук, доцент

Відповідальна за наукову роботу: Літвінова Олена В’ячеславівна – канд. біол. наук, доцент

Відповідальна за СНТ, практику: Котлярова Вікторія Григорівна – канд. економ. наук, доцент

Секретар кафедри, ЦМК: Лісна Анастасія Геннадіївна – канд. фармац. наук

Відповідальна за мжнародні звязки: Козирєва Олена Вадимівна – канд. економ. наук, доцент

Відповідальна за профорієнтаційну роботу, секретар вченої ради факультету: Кубасова Анна Володимирівна – викладач

Адміністратор сайту:  Онищенко Яна Геннадіївна – викладач

Print Friendly